Kocaeli İzmit Petek Temizleme

Petek Temizleme

Petek Temizleme işlemi zaman içerisinde petek kanallarında oluşan kireç, çamur ve aşınmaya bağlı tortuların makine ve kimyasal yardımıyla sistemden arındırılmasıdır. Bu işlem sayesinde sistem içerisindeki su akışı dengeli ve düzenli hale getirilerek verimli ısınma ve önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanır. Petek Temizleme işleminin profesyonel olarak yapılması tesisatın tam olarak temizlenebilmesi ve sağlıklı verim alabilmeniz açısından önemlidir. Kocaeli Kombi Servisi Petek Temizliği konusunda uzman ekibi ve teçhizatıyla size profesyonel hizmet sunar.

Petek Temizleme en az kombi bakımı kadar önemlidir. Düzenli petek temizliği yaptırdığınız zaman ısı peteklere daha hızlı ve eşit dağılır. Böylece kombiniz daha düşük enerji harcar ve hem faturalarınızda tasarruf sağlarsınız hem de kombinizi daha uzun süreli kullanabilirsiniz. Petek Bakımı ayrıca tesisatınızın da ömrünü uzatır. İşlem sırasında peteklerin içerisinde dolaşan koruyucu kimyasal, iç yüzeyi paslanmaya karşı koruyarak peteklerde tortu birikmesini minimuma indirir ve onları daha uzun süre kullanmanıza katkı sağlar.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kocaeli Kombi Servisi uzman kadrosu ve profesyonel ekipmanlarıyla petek temizliği işlemini sizin için zahmet olmaktan çıkarır. Petek temizleme işlemi kombiden ve makineyle olmak üzere iki türlü yapılır. Kombiden Petek Temizliği yapmak için öncelikle kombi ve kombiye giren su vanalarıyla birlikte radyatörlerin giriş ve çıkış vanaları kapatılır. Sadece temizlenecek peteğin giriş ve çıkış vanaları açık bırakılır. Daha sonra petek, tuvalet ya da banyo giderine hortumla bağlanır. Kombiden su boşaltılarak peteğin içinde bulunan kirli su giderlerden dışarı aktarılır. Kirli suyun tamamen petekten gittiğine emin olunduktan sonra petek temizleme sıvısı kombiye boşaltılır. Kombinin çalışmasıyla birlikte sıvının peteğin her noktasına ulaşması sağlanır. Son olarak giderlerdeki pis su dışarı alınır ve kombi çalışır hale getirilir.

Petek Temizleme makinesi ile yapılan işlem içinse ilk olarak yapılması gereken suyun dolaşımını engellemek için peteklerin akım anahtarının kapatılmasıdır. Petek Temizleme cihazının bir hortumu peteğin giriş vanasına bağlanırken diğer ucu da makineye bağlanır. Çıkış vanasına bağlanan hortumun öbür ucu banyo ya da tuvalet giderlerine konarak çeşmeden makineye su verilir. Makine çalıştırılarak makinenin peteğe tazyikli su göndermesi sağlanır. Tazyikli su peteğin içine doğru ilerlerken hava akımı sebebiyle basınç oluşturarak peteğin iç yüzündeki kirleri kolay bir şekilde yüzeyden söker. Bu işlem gidere akan suyun temiz bir görüntüde olmasına kadar devam eder. Su berrak bir görünümde olduğunda işlem tamamlanır. Petek Temizleme ilacı peteğin ısıtma sistemine gönderilir. Petek temizliğinde kimyasal ilacın kullanılmasının nedeni kombinin eşanjöründe kireçlenmeyi engelleyerek daha az doğalgaz harcamasını sağlamaktır. Aynı zamanda peteklerin korozyon direnci de bu kimyasal ile arttırılır.

Petek Temizleme Fiyatlandırma

Petek Temizleme fiyatlandırma için değişen bazı kriterler bulunur. Petek sayısı, petek boy ve derinlik ölçüleri, peteğin alüminyum, panel veya döküm olması petek temizleme fiyatlarını etkileyen faktörlerdir. Kocaeli Kombi Servisi kaliteli ve profesyonel hizmeti en uygun fiyatlarla size sunar. Bütçenizi sarsmadan yapılan hizmet, kombinizi ve peteklerinizi uzun yıllar güvenle kullanmanıza ve faturalarınızdan tasarruf etmenize de katkı sağlar. Kocaeli Kombi Servis, aracılığıyla yapılan tüm işlemleriniz faturalandırılır. Petek Temizliğinde profesyonel desteği en makul fiyatlarla almak için bizimle iletişime geçin.

Servis Kaydı Oluşturun!

Kocaeli ve Sakarya bölgeleri Petek Temizleme işlemleri için servis kaydı oluşturun.

    Kombi Servis Hizmeti için Size bir Telefon kadar Yakınız!